Akcesoria i osprzęt

Produkowane przez naszą firmę kotły wyposażamy w elektroniczne regulatory temperatury, które zapewniają właściwe działanie kotła, w sposób racjonalny sterują procesem palenia, są niezawodne i trwałe. Sterowniki objęte są 2 letnią gwarancją producenta sterownika. Sterowniki jakie Państwu oferujemy mają możliwość podłączenia zewnętrznego regulatora temperatury pokojowej PILOT R, który umożliwia utrzymanie zadanej temperatury wewnątrz określonego pomieszczenia a tym samym zwiększa komfort użytkowania regulatora i samego kotła. Więcej informacji technicznych oraz parametry pracy regulatorów znajdziecie Państwo na stronie producenta www.prond.pl.


Sterownik KRYPTON / KRYPTON C.W.U.

Regulator ten stosowany jest przez naszą firmę do sterowania procesem palenia w kotłach KWM-S, UKS i UKS-G.
Regulator ten przeznaczony jest do sterowania pracą dmuchawy i pompy obiegowej w instalacjach C.O. Charakteryzuje się prostą obsługą. Mikroprocesorowy regulator KRYPTON stabilizuje temperaturę kotła C.O. za pomocą płynnej regulacji obrotów dmuchawy, wykonuje przedmuchy kotła (w celu usunięcia nadmiaru gazów powstałych w procesie spalania) i zabezpiecza instalację C.O. przed zagotowaniem wody. Wyposażony jest w algorytmy regulacji pozwalające na oszczędności paliwa.
Instrukcja obsługi sterownika Krypton - pobierz

 

Sterownik ARGON / ARGON 1 S / 2 S

Montowany jest do sterowania procesem palenia w kotłach EKO-JASTAL.
Regulator ARGON przeznaczony jest do sterowania kotłami z ślimakowym podajnikiem paliwa. Proces regulacji realizowany jest przez pomiar temperatury cieczy w kotle C.O. i odpowiednie sterowanie procesem spalania paliwa w kotle nie dopuszczając do jego wygaśnięcia. Regulator steruje pracą: podajnika, dmuchawy, pompy centralnego ogrzewania (C.O.), pompy ciepłej wody użytkowej (C.W.U). Moc wentylatora sterowana jest płynnie co pozwala na ograniczenie ilości dostarczanego powietrza podczas procesu spalania.

Instrukcja obsługi sterownika Argon - pobierz

 

Sterownik TITANIC 1 S / 2 S

Montowany jest do sterowania procesem palenia w kotłach KTJ-JASTAL.
Regulator TITANIC przeznaczony jest do sterowania kotłami z tłokowym podajnikiem paliwa (również ślimakowym). Proces regulacji realizowany jest przez pomiar temperatury cieczy w kotle C.O. i odpowiednie sterowanie procesem spalania paliwa w kotle nie dopuszczając do jego wygaśnięcia. Regulator steruje pracą: podajnika, dmuchawy, pompy centralnego ogrzewania (C.O.), pompy ciepłej wody użytkowej (C.W.U)., moc wentylatora sterowana jest płynnie co pozwala na ograniczenie ilości dostarczanego powietrza podczas procesu spalania. Wyposażony jest w czujnik kontaktronowy który steruje ruchem tłoka podajnika szufladowego.

Instrukcja obsługi sterownika Titanic - pobierz

 

 

Panel pokojowy PILOT R

Pilot R podłączony do regulatora kotła C.O. sterującego pracą pompy i/lub dmuchawy umożliwia podgląd i zmianę temperatury kotła lub mierzy i stabilizuje temperaturę w miejscu zainstalowania, wyświetla stan dmuchawy, pompy C.O. i pompy ładującej zasobnik C.W.U. (jeśli regulator wyposażony jest w wyjście do podłączenia pompy ładującej zasobnik C.W.U. Pilot R podłączony do regulatora kotła C.O. z podajnikiem paliwa umożliwia podgląd i zmianę temperatury kotła lub mierzy i stabilizuje temperaturę w miejscu zainstalowania, wyświetla stan dmuchawy, pompy C.O., pompy ładującej zasobnik C.W.U., podajnika.

Instrukcja obsługi panela pokojowego Pilot R - pobierz

 

Podajniki retortowe ekogroszkowe i miałowe

W naszych kotłach stosujemy podajniki ślimakowe wiodących producentów. Sprawdzone konstrukcje, solidne wykonanie gwarantuję długoletnią eksploatację kotłów z podajnikami

Instrukcja obsługi podajnika ekogroszkowego - pobierz

Instrukcja obsługi podajnika miałowo-ekogroszkowego - pobierz